osoba uzależniona od alkoholu

Wszycie esperalu – skuteczny sposób na chorobę alkoholową

Świadczymy usługi w zakresie odtruwania alkoholowego, ale również podtrzymywania terapii odstawieniowej – oferujemy wszycie esperalu, który skutecznie zniechęca pacjenta od ponownego sięgnięcia po alkohol (Warszawa to główny obszar naszego działania, ale świadczymy również usługi w okolicznych miejscowościach). Wszywanie esperalu to metoda, dzięki której alkoholik z obawy o nieprzyjemne skutki uboczne nie będzie chciał już pić alkoholu.

Co to jest esperal?

Esperal oficjalnie występuje obecnie pod nazwą disulfiram WZF ze względu na zawartą w nim substancję czynną disufiramum. To ona w momencie kontaktu z alkoholem uniemożliwia jego normalne trawienie przez organizm.

Wszywka alkoholowa uaktywnia się już 10 minut po wypiciu alkoholu i objawia się zwielokrotnionym zatruciem alkoholowym, co w praktyce oznacza ogromny dyskomfort, znacznie silniejszy od zwykłego kaca. W niektórych przypadkach można nawet mówić o zagrożeniu zdrowa i życia.

Zaszycie alkoholowe wciąż popularne

Niektóre źródła podają, że nawet około 12% dorosłych Polaków ma problem z alkoholem. Dość radykalnym, ale i skutecznym środkiem powstrzymującym przed sięgnięciem do kieliszka jest właśnie esperal. Stosuje się go w ramach tzw. terapii awersyjnej.

Warszawa – gdzie szukać pomocy?

Esperal Warszawa to bez wątpienia jedno z często poruszanych zagadnień na spotkaniach AA w stolicy. Jesteśmy dumni, że jako specjaliści w temacie esperal Warszawa możemy pochwalić się dziesiątkami osób, którym pomogliśmy skutecznie odstawić alkohol.

Ile kosztuje zaszycie się?

Jeżeli chodzi o wszywanie esperalu, cena może wahać się w zależności od wielkości miasta i profesjonalizmu wykonującego zabieg lekarza. W naszym przypadku koszt ustalany jest indywidualnie, ponieważ stawiamy na indywidualną opiekę nad każdym uzależnionym. Każdy korzystający z naszych usług może liczyć na specjalistyczne zajęcie się jego problemem.

Zapewniamy ponadto, że patrząc długofalowo na wszywanie esperalu, cena jest naprawdę niewielka – szczególnie biorąc pod uwagę możliwość normalnego funkcjonowania uzależnionych i szczęście ich najbliższych.

Wszywka alkoholowa – sprawdź jej zalety

Wszywka alkoholowa jest wprowadzana do ciała pacjenta w trakcie prostego zabiegu w znieczuleniu miejscowym. Zaszycie alkoholowe trwa maksymalnie do pół godziny (wykonujemy je także w domu pacjenta, przy zachowaniu pełnej dyskrecji). Wszywka alkoholowa zachowuje swoją skuteczność do 12 miesięcy po realizacji zabiegu i jest jedną z najskuteczniejszych metod wsparcia terapii.

Dowiedz się więcej o możliwościach leczenia

Jeżeli potrzebny jest szybki i skuteczny detoks alkoholowy – Warszawa, jesteśmy do dyspozycji.
Skontaktuj się z nami – dojeżdżamy do naszych pacjentów przez 24 godziny na dobę!