Odtrucie Alkoholowe

Działamy na terenie Warszawy i dalszych okolic.

Zakres wykonywanych usług:

  • Usługi wykonywane przy detoksie alkoholowym

Pełna dyskrecja i profesjonalizm

Wykwalifikowany, profesjonalny zespół lekarski

Czy esperal niesie ze sobą skutki uboczne?

Wszywka alkoholowa jest rozwiązaniem radykalnym, pozwalającym osobom z problemem alkoholowym zapanować nad nałogiem. Mechanizm jej działania jest prosty: pacjentowi umieszcza się podskórnie lek, który powoduje nieprzyjemną reakcję fizjologiczną od razu po spożyciu alkoholu.

Pacjent przestaje sięgać po alkohol w obawie przez wystąpieniem niepożądanych objawów. Wszywanie esperalu jest bezpieczne i przeprowadzane w znieczuleniu, wszywka alkoholowa pozwala na codzienne funkcjonowanie. Stosunkowo rzadko pojawiają się przeciwwskazania do jej stosowania oraz nieprzyjemne skutki uboczne bez zażywania alkoholu: nudności, senność czy reakcja alergiczna.

Część osób skarży się także na nieprzyjemny posmak w ustach. Całość zmienia się, gdy tylko pacjent wypije dawkę alkoholu: etanol zmienia się wówczas w aldehyd octowy, który powoduje zaburzenia rytmu serca, uczucie duszności oraz zmniejszenie napięcia mięśniowego. Pacjenci w obawie przed tak nieprzyjemnymi objawami przestają sięgać po kolejny kieliszek. Należy jednak pamiętać, że samo stosowanie wszywki nie rozwiązuje problemu leżącego u podstaw nałogu. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, by zdiagnozować i usunąć przyczynę częstego sięgania po alkohol. W ten sposób trzeźwość stanie się świadomym wyborem, a nie tylko wyuczoną reakcją wynikającą z lęku przed nieprzyjemnymi objawami. Esperal ze względu na łatwą aplikację oraz dużą skuteczność jest coraz chętniej wybierany również przez tzw. wysoko funkcjonujących alkoholików.