Kieliszki z tabletkami

Czy esperal niesie ze sobą skutki uboczne?

Wszywka alkoholowa jest rozwiązaniem radykalnym, pozwalającym osobom z problemem alkoholowym zapanować nad nałogiem. Mechanizm jej działania jest prosty: pacjentowi umieszcza się podskórnie lek, który powoduje nieprzyjemną reakcję fizjologiczną od razu po spożyciu alkoholu.

Pacjent przestaje sięgać po alkohol w obawie przez wystąpieniem niepożądanych objawów. Wszywanie esperalu jest bezpieczne i przeprowadzane w znieczuleniu, wszywka alkoholowa pozwala na codzienne funkcjonowanie. Stosunkowo rzadko pojawiają się przeciwwskazania do jej stosowania oraz nieprzyjemne skutki uboczne bez zażywania alkoholu: nudności, senność czy reakcja alergiczna.

Część osób skarży się także na nieprzyjemny posmak w ustach. Całość zmienia się, gdy tylko pacjent wypije dawkę alkoholu: etanol zmienia się wówczas w aldehyd octowy, który powoduje zaburzenia rytmu serca, uczucie duszności oraz zmniejszenie napięcia mięśniowego. Pacjenci w obawie przed tak nieprzyjemnymi objawami przestają sięgać po kolejny kieliszek. Należy jednak pamiętać, że samo stosowanie wszywki nie rozwiązuje problemu leżącego u podstaw nałogu. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, by zdiagnozować i usunąć przyczynę częstego sięgania po alkohol. W ten sposób trzeźwość stanie się świadomym wyborem, a nie tylko wyuczoną reakcją wynikającą z lęku przed nieprzyjemnymi objawami. Esperal ze względu na łatwą aplikację oraz dużą skuteczność jest coraz chętniej wybierany również przez tzw. wysoko funkcjonujących alkoholików.


Wróć do strony głównej bloga

Dowiedz się więcej o możliwościach leczenia

Jeżeli potrzebny jest szybki i skuteczny detoks alkoholowy – Warszawa, jesteśmy do dyspozycji.
Skontaktuj się z nami – dojeżdżamy do naszych pacjentów przez 24 godziny na dobę!