esperal

Esperal metodą terapii alkoholowej


Stosowanie disulfiramu to jedna z metod terapii, mającej na celu walkę z alkoholizmem. Trudno powiedzieć, by esperal, bo taka jest powszechnie stosowana nazwa tego związku chemicznego, potrafił wyleczyć, jednak z pewnością może pomóc pacjentowi w rzuceniu alkoholu.


Czytaj więcej
kierowca trzymający butelkę piwa

Alkoholizm trzeba leczyć


Przez sporą część społeczeństwa nie jest uznawany za chorobę. Alkoholików najczęściej obwinia się o brak silnej woli, z powodu której raz za razem sięgają po szklankę, kufel lub kieliszek. Alkoholizm jest jednak chorobą, a podkreśla to Światowa Organizacja Zdrowia.


Czytaj więcej
alkoholizm - osoba siedząca pijąca alkohol

Czy odtruwanie pomoże w wyleczeniu alkoholizmu?


Do wyleczenia z alkoholizmu potrzebna jest terapia, często trudna i długa. W zasadzie alkoholikiem nie przestaje się być nigdy. Jedną z form pomocy osobom uzależnionym jest odtruwanie alkoholowe. Dlaczego jest tak ważne? Ponieważ spożywanie alkoholu powoduje, że organizm zatruwa się dużo ilością toksycznych substancji.


Czytaj więcej
zaszycie alkoholowe

Co to jest zaszycie alkoholowe?


Wszywka alkoholowa to metoda terapii, mająca na celu pomoc w wyleczeniu alkoholizmu. Negowana przez wiele środowisk jest jednak dość często stosowana przez lekarzy. Oczywiście, aby z niej skorzystać, potrzebna jest chęć i samozaparcie osoby cierpiącej na alkoholizm.


Czytaj więcej
ręka trzymająca kieliszek

Detoks alkoholowy - jego przebieg krok po kroku


Alkoholizm jest chorobą, która może dotknąć każdego z nas - nie należy sądzić, że jest to przypadłość wyłącznie żuli i bezdomnych. Wiele osób nie utożsamia alkoholizmu z codziennym wypijaniem lampki wina. Jeśli jednak coraz częściej zdarza nam się pić alkohol bez rozważania późniejszych konsekwencji oraz coraz trudniej funkcjonować nam bez tej lampki wina - warto zwrócić się po pomoc do specjalistów, którzy pomogą w ustaleniu, na ile problem jest już poważny.


Czytaj więcej
kieliszek z pigułkami

Czy esperal niesie ze sobą skutki uboczne?


Wszywka alkoholowa jest rozwiązaniem radykalnym, pozwalającym osobom z problemem alkoholowym zapanować nad nałogiem. Mechanizm jej działania jest prosty: pacjentowi umieszcza się podskórnie lek, który powoduje nieprzyjemną reakcję fizjologiczną od razu po spożyciu alkoholu.


Czytaj więcej
osoba po alkoholu

Skuteczny detoks? Najważniejszy jest pierwszy krok


Początki uzależnienia od alkoholu u każdego wyglądają inaczej. Może to być codzienne sięganie po kieliszek wina, coraz częstsze suto zakrapiane imprezy lub regularne spożywanie coraz większej ilości piwa. Ciężko jest powiedzieć sobie "stop" i wyhamować - niestety, w dalszym stadium zaawansowania choroba alkoholowa wymaga całkowitego zaprzestania spożywania alkoholu. Dla osób, które nie potrafią już funkcjonować bez picia jedynym rozwiązaniem będzie skuteczne odtrucie alkoholowe. W jaki sposób przebiega?


Czytaj więcej

Dowiedz się więcej o możliwościach leczenia

Jeżeli potrzebny jest szybki i skuteczny detoks alkoholowy – Warszawa, jesteśmy do dyspozycji.
Skontaktuj się z nami – dojeżdżamy do naszych pacjentów przez 24 godziny na dobę!