Zespoł abstynencyjny


Osoba załamana uzależniona od alkoholu

Detoks alkoholowy


Specjalizujemy się w detoksie alkoholowym, a także po innych używkach – narkotykach i lekach. Jesteśmy zawsze do dyspozycji wtedy, gdy potrzebne są skuteczne i dyskretne odtrucie alkoholowe. Warszawa i okoliczne miejscowości to główny obszar, na którym się skupiamy – dojeżdżamy szybko bezpośrednio do naszych klientów.


KONTAKT

Zespół abstynencyjny


W momencie, w którym osoba uzależniona nie ma kontaktu z substancją uzależniającą, którą stosowała od dłuższego czasu, pojawia się tak zwany zespół abstynencyjny. Najczęściej występujące objawy to przede wszystkim: bóle całego ciała, bezsenność, lęki i niepokój, ogólne rozdrażnienie. Ponadto mogą pojawić się także problemy z układem sercowo-krążeniowym oraz pokarmowym – zaburzenia pracy serca, wahania ciśnienia krwi, biegunki.

Te nieprzyjemne symptomy są znakiem odstawienia substancji uzależniającej, co ma związek ze zmianą metabolizmu organizmu – stan ten nazywany jest często głodem biochemicznym, który objawia się zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. To trudny okres dla osoby uzależnionej, ponieważ musi ona wtedy radzić sobie z chęcią ponownego sięgnięcia po używkę. W przypadku długotrwałego i silnego uzależnienia samodzielne odstawienie substancji staje się nie tylko trudniejsze, ale również może powodować zagrożenie dla zdrowia i życia.


+48 501 977 046
Osoba załamana uzależniona od alkoholu

Detoks

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku nieprzyjemnych objawów zespołu abstynencyjnego jest detoks alkoholowy prowadzony przez doświadczonych w tym lekarzy. Ma ona za cel przywrócenie osoby uzależnionej do optymalnego stanu – zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Pierwszym etapem jest odtruwanie z użyciem odpowiednich leków, a także poprzez uzupełnianie płynów oraz elektrolitów – kuracja dobierana jest indywidualnie zależnie od potrzeb danego pacjenta. Pod fachową opieką walka ze skutkami uzależnienia jest łatwiejsza i bezpieczniejsza.


Kontynuacja leczenia

Po zakończeniu procesu odtrucia alkoholowego zaleca się dalszą walkę z uzależnieniem pod kontrolą specjalistów. Obejmuje ona przede wszystkim profesjonalną opiekę terapeutyczną, a także wsparcie w postaci leczenia farmakologicznego. Najczęściej są to takie leki jak Esperal, Disulfiram, Anticol. Przerwanie ciągu alkoholowego to podstawa – pierwszy krok do wyleczenia się z uzależnienia. Pod opieką doświadczonego lekarza możliwe jest osiągnięcie sukcesu i powrót do normalności.

Dowiedz się więcej o możliwościach leczenia

Jeżeli potrzebny jest szybki i skuteczny detoks alkoholowy – Warszawa, jesteśmy do dyspozycji.
Skontaktuj się z nami – dojeżdżamy do naszych pacjentów przez 24 godziny na dobę!